Постоје многе расе паса које једноставно уживају да се брчкају у води, посебно током летњих врућина. Како су лета све топлија, многи од нас посегнули су за освежавајућим решењем и поставили базен у дворишту. Наравно, ако ваш пас воли воду, природно је размишљати о томе да ли треба да га пустите да плива у базену.
Оно што је важно, како то не би била лоша идеја, јесте да обратите пажњу на неке ствари како би његово купање у базену било безбедно и хигијенски за њега и за вас. Као и код мале деце, пас не може да буде у базену без наџора. Ово је тачно чак и ако је базен у вашем дворишту веома мали.
Ништа без надзора
Најпаметније што можете да урадите је да увек покријете базен, без обзира на његову величину, када се не користи. У случају да не желите да се одлучите за ту опцију лети, било би добро да свог пса надгледате сваки пут када се игра у дворишту. Имајте на уму да није сваки пас који воли воду нужно добар пливач, пише Index.hr.
Такође, ако дозволите свом псу да плива у вашем базену, начин на који га одржавате ће се много променити. Биће потребно додатно време и рад да бисте били сигурни да су нивои хемикалија у вашем базену адекватни и да ваш систем филтрације добро функционише.
Вода у базену се увек третира хемикалијама, као што је хлор. Иако таква вода у већини случајева није опасна, важно је пазити да је ваш пас не прогута сваки дан. Нормално је да пас, као и ви, ту и тамо може прогутати мало воде у којој плива.
Оно што је важно је да се то не дешава често како не би дошло до стомачних тегоба. Такође, после сваког купања у базену, пса ћете морати да истуширате обичном водом како хемикалије које би могле да остану на кожи не би изазвале иритацију.
Илустрација: И псима је вруће лети, па свака врста расхлађивања добро дође
Један пас вреди три човека када је у питању чистоћа воде у базену
То значи да је количина прљавштине и честица коју пас са собом понесе у базен три пута већа него када у њега уђе човек. Пси имају много више длаке од људи, тако да ће свака распуштена или мртва псећа длака завршити у води базена. Ово ће утицати на систем филтрације и хемијску равнотежу.
Длака пса такође садржи много остатака попут прљавштине, полена, па чак и фекалних материја које доспевају у воду у базену док пливају. Паразити и клице такође могу контаминирати воду у базену и утицати на људе и друге животиње које улазе у базен. Постоје и јаки нокти за псе који лако могу оштетити базен.
Можете смањити негативне ефекте вашег пса на базен тако што ћете се уверити да је ваш пас чист пре сваког пливања у базену. Редовно му сеците нокте, купајте пса и добро очешљајте длаку, посебно ако много лиња. Пре него што пустите пса у базен, добро га очеткајте, а затим га исперите водом. Ово ће смањити количину отпадака које уноси у базен.
Извор: https://n1info.rs/magazin/ljubimci/sta-treba-da-znate-pre-nego-pustite-psa-u-bazen/
ФОТО: Pixabay