За највише месец дана Београд би требало коначно да добије гробље за кућне љубимце. Сви детаљи још нису познати, али чињеница је да радови напредују у Блоку 51. Укупна површина комплекса је 15.376 квадратних метара.
Требало би да радови на гробљу за кућне љубимце буду готови до краја лета. Изграђене су интерне саобраћајнице, паркинг, стазе и пратећи објекти, а ових дана монтира се надстрешница. Идеја о гробљу за кућне љубимце постоји годинама тако да је наџивела многе псе и мачке.
Већина је мислила да ради оно што мора у датој ситуацији, па су гробља настајала и у парковима и шумама. Стручњаци, међутим, не препоручују да се кућни љубимци тако сахрањују.
“То свакако није нешто што ми препоручујемо, штавише скрећемо пажњу да могу да угрозе свој живот, здравље других животиња па и људи, посебно ако су ту неки водотокови. Није свако земљиште предвиђено за збрињавање тела угинулих животиња”, каже ветеринар Предраг Цветковић, за РТС.
Директор Ветерине Београд Будимир Грбић каже да бисте било коју врсту анималног отпада или леша сахранили морате да знате да ли је тло подводно. Према његовим речима, свако живо биће се на крају распада, а приликом распада патогене форме се формирају и врло лако могу да угрозе људе и друге животиње.
Укупна површина комплекса гробља за кућне љубимце је 15.376 квадратних метара, а Јавно комунално предузеће “Погребне услуге” Београд добиће још једну надлежност. Тренутно се, како су нам у саопштењу рекли, ради на формирању техничке службе за тај посао.